Iskolánk egyik oktatója, Vizi Maria Melinda két különleges nemzetközi eseményen vett részt. Szeptember 24-28 között a "Jó gyakorlatok cseréje: az ápolási terv kidolgozása és használata" projekt keretében zajlott a Madridban szervezett munkalátogatás.
A látogatás során megbeszélésekre került sor a spanyolországi Orvosi Asszisztensi Kollégiumok Általános Tanácsának alelnökével, Dr. Jose Luis Cobos Serranóval, aki bemutatta a spanyolországi ápolói szakma számos szempontját és Kollégium székhelyét. A tapasztalatcsere részeként meglátogatták a madridi San Carlos Klinikai Egyetemi Kórházat, ahol Encarnación Fernández del Palacio Ápolási igazgató bemutatta a kórház rövid történetét, valamint egy bemutatótermet amit a hallgatók szakmai képzésekor használnak, valamint a kórház pár osztályát, ahol a korábban bemutatott elméleti szempontok gyakorlatba ültetését lehetett megfigyelni. A tapasztalatcsere fő témája az ápolási dokumentáció, illetve ezen dokumentumok kialakításához és kitöltéséhez szükséges adatok digitalizálása volt.
Október 21-22-én került sor a bukaresti Parlament palotájában az „ Ápolási hagyaték : ICN 125 éve. Ünneplünk, elismerjük és formáljuk a jövőnket” című nemzetközi részvételű jubileumi konferenciára. A konferencián Dr. Pamela Cipriano, az ICN elnöke az ICN történetével kapcsolatban több szempontot mutatott be, Mircea Timofte, az OAMGMAMR elnöke pedig azt a tényt, hogy hazánk szakmai szervezete 10 éve csatlakozott az ICN-hez. A konferencia fő témái az egészségügyi szolgáltatások digitalizálása és az egészségügyi szakemberek által befolyásolható klímaváltozások voltak, a konferencia végén elfogadott Nyilatkozat pedig az ápolói szakma jövőjét érintő főbb szempontokat fedi le.
„Úgy gondolom, hogy megtiszteltetés volt részt venni ezeken a rendezvényeken. A kapott információk és a megélt szakmai tapasztalatok ezen a két különleges eseményen több évtizedes asszisztensi munkám elismerését jelentette számomra, és lehetőséget, hogy találkozhassak más szakemberekkel a világ minden tájáról. A legfontosabb gondolat, amivel visszatértem, az az, hogy semmi sem helyettesítheti az emberi kapcsolatokat. Sem a technológia, sem a digitalizálás nem helyettesítheti a tényleges ellátást, az ellátott betegek érdekében, az egészségügyi dolgozók megelégedésére” – mondta Vizi Mária, miután visszatért ezekről az eseményekről.